STREFA SPECJALNA

1. The City of Robots and Angels - pełen album w formacie FLAC+CUE
Album "The City of Robots and Angels" w wersji bezstratnej.

2. NEXT - pełen album w formacie FLAC+CUE
Pełen dwupłytowy album "NEXT" w wersji bezstratnej.

3. ESCAPE - pełen album w formacie FLAC+CUE
Pełen album "Escape" w wersji bezstratnej.
Dla tych, którzy chcą wypalić sobie na płycie - również okładka (i wkładka, i naklejka na płytę) w PDF-ie (z minimalnymi spadami).


4. CLOSER - pełen album w formacie FLAC+CUE
Pełen album "Closer" w wersji bezstratnej.

5. FOCER - moduły
A tutaj kilkanaście modułów zrobionych pod nickiem "Forcer" (w tym również oryginalna wersja modułu CRIMPLE - dla porównania). Ciekawostka - moduł FLASH został na jednym pecetowym partywystawiony pod zmienioną nazwą "Prohibition" przez pecetowego muzyka o ksywie Morbus. Była to dosyć ordynarna kradzież a gościu był niesamowicie zdziwiony, że moduł okazał się moją pracąa nie modułem ukradzionym nieznanemu muzykowi. Usłyszeć swój moduł podpisany inną ksywą na party - bezcenne doświadczenie.

6. ÓMBRELLA
Video demo zrobione jednego poranka na Silly Venture 2016.

7. SCENE MUSIC
Płyta z muzyką scenowców w formacie CUE+FLAC. Opis można znaleźć tutaj. Płyta była wydana jako dodatek do magazynu "Retrokomp", jednak nie miała szczęścia - pierwsza wersja była wypalona błędnie (tylko 10 utworów i złe przerwy - tak, że utwory zaczynały się w różnych miejscach), druga z kolei została wypalona zbyt szybko i na większości odtwarzaczy grała źle. Tutaj wersja pełna. Mogłem to umieścić w dziale "music" ale zrobiłem jedynie dwa z szesnastu utworów na tej płycie. W dodatku obydwa są zamieszczone również na płycie "CLOSER".

8. COVERY moich modułów
Swego czasu przypadkowo znalazłem cover mojego utworu. Innym razem ktoś mi dał linka. Jeszcze innym razem sam poszukałem i znalazłem kilka. Okazuje się, że komuś na tyle spodobał się jeden z moich modułów, że postanowił zrobić własną wersję - i jest to dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Do odsłuchania większości utworów potrzebować będziecie odpowiedniego playera - najwszechstronniejszym jest BZR Player (nieco koszmarny ale działa). Lokalna kopia programu (wprost z mojego dysku) do pobrania tutaj - wystarczy wypakować i uruchomić. Do jednego formatu (.tm2) potrzebny będzie Vortex Player . Niektóre covery są w postaci plików mp3. Może komuś się takie przeróbki spodobają. W nazwie każdego pliku na początku podany jest autor coveru.

9. ZDJĘCIA
Nigdy specjalnie nie lubiłem się fotografować ani być fotografowanym, ale niektórzy chcą wiedzieć, jak wyglądam. Dla tych, którzy mnie wspierają, kilka wybranych fotek z różnych biwaków scenowych. Raczej nie puszczajcie ich dalej. :)

10. Mods Anthology
Wielkie archiwum 4 płyt CD pełnych modułów i chiptune'ów stworzonych przez wielu scenowych muzyków. Wypuszczona dawno temu (mam nadal oryginalne płyty). Tysiące modułów za jednym kliknięciem do pobrania! CD wypuszczone około roku 1996. ZIP waży 1,5 GB.

11. Silly Venture 2017 Grand Opening animation
Animacja "Grand Opening" przygotowana na Silly Venture 2017 przez Shexbeera z moją muzyką (jeden efekt został nawet stworzony przeze mnie przy pomocy Free Basica). Użyty został utwór "Retrovirus" z płyty "Escape" (wcześniejsza wersja).

12. In Motion
Animacja "In Motion" z dwoma utworami - pierwszym zrobionym przez Traymussa i drugim moim. Animacja zrobiona przez Shexbeera. Użyty został (w drugiej części) utwór "Revival" z płyty "Closer".

13. Out Of Dimension
Animacja "Out of Dimension" m. in. z moim utworem - odświeżoną wersją modułu "Blind Flying" (użytym w drugiej części video dema).

14. Coś z niczego
Niektórzy chcieliby zobaczyć jak coś tworzę. Sam proces tworzenia jest dosyć nudny, ale postanowiłem pokazać jak można uzyskać w miarę ciekawy dźwięk bazując jedynie na prostym wykresie oraz darmowych i wbudowanych efektach Renoise'a.

15. Dźwięk z Vitala
Kolejne video pokazujące proces tworzenia prostego dźwięku w darmowym (ale bardzo dobrym) pluginie Vital. Dla wspierających w dziale "muzyka" mam dodatkowo całkiem sporo presetów (w tym również do Vitala).

16. Jakiś basik
Kolejne video - tworzenie basu.

17. "Jak zrobić melodię" - niezbyt poważny poradnik video
Tym razem nieco mniej poważne video pt. "Jak zrobić melodię".

18. Pattern (kanał) w Renoise
Przykład, jak przy pomocy wbudowanych w program Renoise funkcji zrobić w miarę ładne brzmienie z wykresu narysowanego ręcznie (chip). Do odtworzenia potrzeba programu Renoise 3.3.2 (lub nowszego). Może być tesowa/darmowa wersja.

Poniżej znajdziecie różne zaczęte utwory, przeważnie jeszcze nieobrobione, wstępne pomysły albo testy. Nazwy są z reguły losowe - tytuły utworów dobieram z reguły na końcu.